DSC05031_v1

Fakultációk 2016 őszén

A főelőadást követően a fiatalok különböző fakultációkon vehetnek részt (folyamatosan bővül):

• Nobilis Márió atyát a művelődési házban kérdezhetik tovább a témáról az érdeklődők.
  • Az altemplom biblikus műhelynek ad helyet, ahol Radnóti Mária szociális testvér várja az érdeklődőket.
  • A plébániakertben a domonkos család tagjai tartanak műhelyfoglalkozást Vágyak, érzelmek, szabadság címmel.
  • A város felett magasodó kálvárián Brückner Ákos Előd, Somogyi Sándor, Várnai Péter és Lejtényi Emánuel atyák válaszolnak a fiatalok kérdéseire.
  • A templomban a „keresők” számára tart előadást Kerényi Lajos atya.
  • A Márianosztrai Fegyház és Börtön fogvatartottjainak zenés tanúságtétele a református templomban lesz.
  • Döntéshozás és elköteleződés, hűség egy életre és hűség a mindennapokban. Mit kell tennem itt és most, hogy szent legyek? Hogyan tudok kitartani az életdöntésemben? Hogyan tudom apróbb célokra lebontani a nagyobb célomat? Ezeket a kérdéseket járja körül az Iránytű hivatástisztázó műhely a résztvevőkkel a Szent Márton Közösségi Házban. A fakultációt vezetik: Fecske Orsolya SSS, dr. Csépányi Gábor, Petres Lúcia OP, Mézinger Gabriella SJC és Nagy Bálint SJ.
  • Az Oázis Lelkigondozó és Mentálhigiénés Szolgálat munkatársai szeretettel várják a személyes beszélgetésre vágyókat a Szent Márton Közösségi Ház udvarán.
  • A kálvária alsó kápolnájában csendes szentségimádás zajlik majd.
  • Az előadás végétől a szentmise kezdetéig lehetőség van gyónásra, lelkibeszélgetésre a templom melletti füves téren.