01_nagymaros_online_3

Nagymaros Online: Íme a részletes program!

Május 23-án – ahogy évtizedek óta mindig – ismét benépesült volna a plébániakert a Nagymarosi Ifjúsági Találkozóra érkező fiatalokkal. A koronavírus-járvány miatt azonban ha nem is áthúznunk, de átalakítani kellett terveinket: így arra hívunk benneteket, hogy csatlakozzatok, vegyetek részt az első online Nagymarosi Ifjúsági Találkozón!

Online közvetítéseinket május 23-án itt tudjátok követni:
 ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

A találkozó mottójául a kétségek és reménységek közt utat kereső emmauszi tanítványok szomjas kérését válaszottuk: „Maradj velünk, Urunk!” (Lk 24,29)

A főelőadást Fábry Kornél atya, a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus főtitkára tartja majd, a szentmise főcelebránsa pedig Erdő Péter bíboros, prímás, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye érseke lesz.

FK_EP

A fakultációk között nem maradnak el az olyan klasszikus nagymarosi programok, mint Kerényi Lajos atya előadása vagy a Kérdezz-felelek, de Varga Kapisztrán ferences atya segítségével szeretnénk reflektálni hitünk fényében arra a rendkívüli helyzetre is, amit a járványveszély miatt mindannyian átélünk. Velünk lesznek egy körkapcsolás segítségével az egyházmegyék püspökei és fiataljai, és ugyanígy megszólalnak olyan magyarok, akik külföldi missziókban, más kontinenseken teljesítenek szolgálatot.

Hívunk benneteket, hogy imádkozzunk együtt  a találkozón a betegekért, az őket szolgáló ápolókért, orvosokért, az idősekért, és hogy tetteinkkel enyhítsük a szenvedést és segítsük a járvány megfékezését.

Online közvetítéseinket május 23-án itt tudjátok követni:
 ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

A találkozó programja

• 9.00 Napindító
  • 9.30 Egyházmegyék bejelentkezése: körkapcsolás
  • 10.00 Főelőadás – Fábry Kornél atya, a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus főtitkára
  • 10.45 Szentségimádás – Gáspár István atya és a nagymarosi Laudate Zenekar
  • 11.15 Fakultációk:
    • Keresők – Kerényi Lajos atya
    • Kérdezz-felelek – Farkas László atya és Balázs András atya.
      Ha kérdést küldenél, már most is megteheted kérdezz-felelek falunkon, erre a linkre kattintva.
    • Karantéma: Mihez kezdjünk mostani helyzetünkkel? – Varga Kapisztrán ferences atya
  • 12.00 Magyarok a nagyvilágban: körkapcsolás
  • 12.30 Szentmise – Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek
    A szentmisében értetek imádkozunk: imaszándékaitokat elküldhetitek imafalunkra.

Nagymarosi Levél

01_negyzetes

Készüljünk együtt a találkozóra! A Nagymarosi Levél kockái a Jeruzsálem és Emmausz között húzódó útig kísérnek, ahol a feltámadt Jézus és tanítványai nyomába szegődhetsz. Ide kattintva olvashatjátok.

Kérjük, ha lehetőséged van rá, adományoddal is támogasd a Nagymarosi Ifjúsági Találkozókat!

Ha támogatnád a Nagymarosi Ifjúsági Találkozókat, adományodat a találkozót szervező MKPK Ifjúsági Bizottsága számára címezd!

MKPK Ifjúsági Bizottsága
11100104-18167010-37000004
A közlemény rovatban ne felejts el feltüntetni: Nagymaros – adomány

Ha külföldről szeretnél utalni, akkor ezt az IBAN-formátumú számlaszámot használd:
HU33-1110-0104-1816-7010-3700-0004