IMG_6166

Délutáni műhelyek az őszi találkozón

Az őszi Nagymarosi Ifjúsági Találkozón idén is számos délutáni fakultatív program, műhely vár majd benneteket különféle helyszíneken 12 és 14 óra között. Ezek között megtaláljátok az olyan “klasszikus” nagymarosi fakultációkat, mint Kerényi Lajos atya előadását vagy a kérdezz feleleket, de ez alkalommal is meghívtunk számos lelkiségi mozgalmat, közösséget, hogy osszák meg velünk saját karizmájuk gazdagságát. Egy közös pont azonban mindegyik programban lesz: hogyan legyek keresztény? Hogyan maradhatok keresztény? Mi az igazi identitásom Krisztusban?

• Főelőadóinkkal, Kató Csabával és Kató-Bellavics Ágotával a plébániakertben maradva beszélgettek tovább.
  • Az örökifjú Kerényi Lajos atya a nagytemplomban vár benneteket előadásán.
  • Kérdésed akadt? Vidd fel a nagymarosi kálváriadombra – a hegymászás után Brückner Ákos Előd és Somogyi Sándor atya vár a kérdezz-felelek fakultáción.
  • Hazám útjain megyek… – Keresztényként a diktatúra árnyékában. Hogyan kezdődtek „a Nagymarosok”? Sillye Jenő zenés tanúságtétellel vár minden érdeklődőt a művelődési házban.

DSC06204

• Meghívtál, hogy vízre lépjek… Keresztény vagy? Ez azt jelenti, meghívott vagy. Neked is van hivatásod! Az Iránytű Hivatástisztázó Műhely abban szeretne támpontokat adni, hogy az Úr mellett dönts, hogy beszállj Jézus mellé a bárkába. Az Iránytű Hivatástisztázó Műhely a Szent Márton Közösségi Házban tartja programját. Figyelem! Csak 18 és 35 év közöttieknek!
  • Belekeresztelkedtünk a Kapcsolatba – éljünk is Benne! Egy ősi imamód, a lectio divina tanulására és kipróbálására nyílik lehetőség Szentes Judit szociális testvér imatanító műhelyén a felső iskolában.

IMG_5896

• Utak Krisztushoz görögkatolikus szemmel: a beavató szentségek a keleti hagyományban címmel tart előadást és beszélgetést Orosz István atya a felső iskolában.
  • „Irgalmas Istenünk jóságát mindörökké éneklem.” Taizéi imát és zenei műhelyt tart Kertész Annamária és Bálint Zsolt a református templomban. Figyelem! Nemcsak zenészeknek! 🙂

IMG_5800

• Evangelizálni ma? Bécser Róbert ferences atya műhelyén azt kutatjuk, hogyan hirdessük Isten országát a plébánián és a plébánián kívül, akár közösségben, akár személyes kapcsolatainkban.
  • Az Oázis Lelkigondozó és Mentálhigiénés Szolgálat munkatársai várják a Szent Márton Közösségi Ház udvarán mindazokat, akik az imádság terében szeretnének beszélgetni, találkozni önmagukkal.

IMG_5889

• Azoknak, akik csak csendre és az Úr jelenlétére vágynak, egész délután tart majd a csendes szentségimádás az altemplomban.
  • A főelőadás végétől a szentmise kezdetéig folyamatosan lesz szentgyónásra, lelki beszélgetésre a jelenlevő atyákkal.