hannah-busing-Zyx1bK9mqmA-unsplash

Délutáni műhelyek az őszi találkozón

A főelőadást és a szentségimádást követően 12.00 és 13.30 között különféle választható programokon vehetsz részt. Ezek között megtalálod a „klasszikus” fakultációkat, de több kisebb létszámú műhely, találkozási lehetőség is vár rád. Megtalálod a helyed, ha csendre, beszélgetésre vagy meghallgatásra vágysz.

• Közbenjáró imádság Gájer László atyával | Főelőadónk és tapasztalt közbenjáró testvérek a Művelődési házban imádkoznak értetek.
  • Keresők | Az örökifjú Kerényi Lajos atya a templomban tartja előadását.
  • Kérdezz-felelek | Ha kérdésed akadt, felviheted a Kálváriára! A Duna-kanyar fölötti gyönyörű kápolnánál Brückner Ákos, Balázs András és Kovács Zsolt atyák válaszolnak a nekik feltett kérdésekre.
  • Iránytű Hivatástisztázó Műhely – Imádságból fakadó hivatás | Az Iránytű Hivatástisztázó Műhely teamje a plébániakertben, a szabadtéri oltárnál vár. Ez a program abban szeretne támpontokat adni, hogyan mélyülj el az imádságban, hogy megtaláld élethivatásodat, és bensőséges kapcsolatba kerülj Jézussal. Figyelem! Csak 18 és 35 év közöttieknek!
  • ÚtJelzők | Keresed az utat? Még nem látod a célt? A Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola hallgatói várnak programjukon, ha keresed az utad, a hivatásod. Keresd őket a Szent Márton Közösségi Ház udvarán! Figyelem! Csak 17 és 35 év közöttieknek!
  • Kérdezd a kispapot! | Az Esztergomi Szeminárium papnövendékei rendszeres vendégek Nagymaroson. A Szent Márton Közösségi Házban Te is találkozhatsz velük!
  • Szemező | A református templomban egy elmélyülést, személyes imádságot segítő-vezető térbe léphetsz be. Ez segíthet, ha szívesebben időzöl egyedül, Vele.
  • Egyéni lelkibeszélgetések az Oázissal | Az Oázis Lelkigondozó és Mentálhigiénés Szolgálat munkatársai szeretettel várnak személyes beszélgetésre a Dózsa György út 5. sz. alatti udvaron, nem messze a találkozó központi helyszíneitől. Ha kérdések, békétlenségek feszegetnek, és segítene, ha feltárnád őket valaki előtt, számíts az Oázisra!
  • Időzz az Úrral! | Lehet, hogy csak csendre és az Úr jelenlétére vágysz – egész délután, a szentmise kezdetéig tart majd a csendes szentségimádás az altemplomban.
  • Kiengesztelődés | A szentségimádás végétől a szentmise kezdetéig folyamatosan lesz lehetőség szentgyónásra, lelki beszélgetésre a jelenlevő atyákkal a templomkertben.